Jakiekolwiek masz osiągnięcia wpaniałe czy marne, dobre czy złe , pozytywne czy negatywne, zawsze pamiętaj o tym, że żyjemy w świecie przyczyn i skutków. Jeśli nie wszystko się układa na zewnątrz, to znaczy że nie wszystko jest w porządku wewnątrz.
Czytaj więcej: Mój świat wewnętrzny tworzy mój świat zewnętrzny
Co z tego, że większość z nas wyznacza sobie cele lub postanowienia noworoczne, skoro najczęściej nie osiągamy założonych rezultatów?
Większość osób, które od nowego roku obiecują sobie rzucić palenie, chodzić 3 razy w tygodniu na siłownię lub nie jeść w fast foodach, z czasem odczuje spadek motywacji
do realizacji swojego celu (a w ekstremalnych przypadkach nie zrobią wręcz nic, by się do tego celu zbliżyć).
Cele, które bardzo chcemy zrealizować, należy bowiem wySMARTować…
Czytaj więcej: Dlaczego warto zacząć planować kolejną podróż językową
Zastanawialiście się kiedyś, jaki język na świecie uchodzi powszechnie za najtrudniejszy do nauki? Według wielu rankingów to dokładnie ten sam język, w którym czytacie ten artykuł :)
Większość dostępnych powszechnie zestawień jest zgodna: język polski jest najtrudniejszym, bądź jednym z najtrudniejszych do nauki dla cudzoziemców. Skąd się bierze ta opinia Czy te wszystkie zdania, typu: „w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” – faktycznie są aż takim wyzwaniem?
Czytaj więcej: Najtrudniejszy język świata? Znacie go dobrze!
Kto powiedział, że urlop trzeba spędzać co roku tak samo? Jeżeli masz już dosyć typowych wyjazdów wypoczynkowych, to mamy dla Ciebie coś ciekawego. Wcale nie musisz kolejny raz wylegiwać się na plaży albo zwiedzać niezliczonych ilości zabytków. Możesz świetnie połączyć wakacyjny relaks z czymś pożytecznym.
Państwa różnią się od siebie nie tylko językiem ojczystym, czy obyczajami, ale także zasadami, które mogą zaskoczyć niejednego turystę. Kursy angielskiego za granicą mogą więc przynieść Ci szybkie efekty nauki, a także dostarczyć masę innych wrażeń. Dowiedz się, co może zaszokować Cię podczas wizyty nie tylko w Londynie.
Czytaj więcej: Wszystko na odwrót. Sprawdź różnice między Polską a Anglią
Masz dosyć nudy i bezproduktywnego spędzania czasu? Świetnym pomysłem na wakacje dla Ciebie będzie obóz językowy dla młodzieży. Będziesz mógł podszkolić swoje umiejętności porozumiewania się w przydatnym języku obcym, a poza tym zobaczysz kawałek świata i poznasz wspaniałych ludzi w swoim wieku. Trudno o lepiej spędzony czas!
Czytaj więcej: Młodzieżowy wyjazd językowy - pomysł na niezapomniane wakacje
Ponieważ każdy z nas jest inny i ma inne wymagania, w ofercie mamy szeroki walchlarz możliwości zakwaterowania. Jest to bardzo ważne aby zakwaterowanie również przyczyniało się do pozytywnych efektów nauki języka poprzez przebywanie z rodzimymi mieszkańcami danego państwa lub innymi kursantami z całego świata. Możliwości wyboru są dość duże. Wszystko zależy od wieku studenta, długości kursu, znajomości języka, preferencji oraz zasobności portfela.
Ile razy mówiono Ci, że języka obcego mogą nauczyć się jedynie dzieci i młodzież? Jak często powtarzano, że im będziesz starszy, tym trudniej będzie Ci przyswoić wiedzę? Nie słuchaj złych rad – w zdobywaniu nowych kwalifikacji nie jest najważniejszy wiek, a Twoje podejście do nauki. Zastanów się, dlaczego dzieci z większą swobodą rozpoczynają przygodę z językiem obcym? Dzieci nie stresują się pomyłkami, językowymi wpadkami i nie czują się niekomfortowo, kiedy zostają włączone do konwersacji w obcym języku. Słówka, których się uczą, najczęściej dotyczą przyjemnych dla nich tematów – zabawy, wakacji i spędzania czasu wolnego. Język obcy nie jest dla nich narzędziem, ale zwykłą zabawą, nowym polem do odkryć i eksperymentów. Klucz do skutecznego otwarcia się na język obcy leży właśnie w podejściu do nauki więc – Take it easy!
W nauce języka obcego najważniejszy jest żywy kontakt z nim. Oglądanie filmów bez lektora, nawiązywanie kontaktu z mieszkańcami danego kraju przez Skype, czy czytanie książek w oryginalnej, nieprzetłumaczonej wersji. Wszystko to sprawia, że przyswajamy swobodny, naturalny szyk zdań, pozbawiony podręcznikowych naleciałości. Każdy język ma swoistą, określoną melodię. Niemiecki na przykład jest twardy i konkretny, a francuski wyróżnia się wyrafinowaniem, dzięki któremu nawet najbardziej zwyczajne słowa zyskują na wartości. Angielski posiada natomiast wyjątkową, nietypową dla innych języków, płynność oraz uniwersalizm i doskonale sprawdza się w literaturze.